Оскільки наш сайт діє на безкоштовній основі, то тим користувачам що не зареєстровані на сайті, показується реклама, тому раджу використовувати браузер Firefox, бо він блокує більшість реклами на сайтах. Як правило, (іноді таке буває і тут) така реклама не є надто моральною і прийнятною для християнина.
Невже хтось сподівався, що ми
візьмемо коси, сокири й підемо на вулицю?.. Ну що я можу сказати
Агафангелу? Тут не треба бути аналітиком, аби зрозуміти, що діється…
Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженіший Любомир (Гузар) відповів на запитання УНІАН.
НАРОД МАЄ РОЗУМІТИ, ЩО САМЕ ВІН Є ВІДПОВІДАЛЬНИМ ЗА ТЕ, ЯКОЮ НАША ДЕРЖАВА
Успі́ння Пресвято́ї Богоро́диці — день, коли Марія заснула, а її тіло одразу з душею було взяте Ісусом Христом до неба. Немає історичних даних, як довго Божа Мати ще перебувала на землі після Христового Вознесіння, ані коли, де і як Вона померла, бо про це у Євангелії нічого не згадано.
Церковний рік не тільки багатий на різні Богородичні свята, але він також ними починається і завершується. Його відкриває свято Різдва Пресвятої Богородиці, а завершує її славне Успіння, що в наших літургійних книгах має таку величну назву: «Успіння Пресвятої славної Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії». Основу свята Успіння творять священна традиція Церкви від апостольських часів, апокрифічні книги, постійна віра Церкви та одностайна думка Святих Отців і Вчителів Церкви першого тисячоліття християнства.
Свято Успіння належить до найстарших Богородичних свят. Святкування його почалося в Єрусалимі невдовзі після С
... Читати далі »
Ця загальна сповідь-молитва виголошена під час Різдвяного парафіяльного говіння в грудні 1978 р.
Господи, стою нині перед Тобою зі всією неправдою моєю і зодягнений благодаттю Твоєю; Господи, як блудного сина, як вівцю зниклу, відшукай, прости і зціли! Господи, щогодини перед Тобою грішу... Немає в мені радості про зустріч з Тобою; немає в мені старанності в шуканні Тебе!.. Боже, як легко мені в метушні житейській, в пустих думках; Господи, як важко мені в мовчанні і поклонінні, в молитві і самоті стояти перед Тобою! Боже, прости..
Якби я любив Тебе, то шукав би Тебе щогодини, сумував би про Тебе день і ніч, радів би кожній миті самоти, аби бути з Тобою; але це не так. Господи!.. Ти мені дав життя. Ти призвав мене бути другом Твоїм, Ти зійшов на землю, ставши одним з нас, людей, рідним нам по плоті; Ти помер на хресті, в смутку зустрічаючи смерть в саду Гефсиманському;
Господи, і у відповідь на все це я не можу принести тієї вдячност
... Читати далі »
"Величаємо Тебе, життєдавче Христе, і почитаємо пречистого Твого Тіла преславне Преображення" (Величання на утрені празника).
19 серпня наша Церква святкує празник світлого Господнього Преображення. Завдання цього празника — звеличувати славну подію Преображення з життя Ісуса Христа, яке деякі святі Отці називають другим Богоявленням. Важливість події видно з того, що її записали аж три євангелисти: Матей, Марко й Лука. Тож погляньмо на подію Преображення, на установлення празника та на дух його богослужби.
ПОДІЯ ПРЕОБРАЖЕННЯ
Христова прилюдна діяльність закінчується. Невдовзі наступлять Його муки і смерть. Хоча апостоли вірили, що Ісус це Богом посланий Месія і ту віру прилюдно визнали устами апостола Петра, все-таки їхня віра ще не була укріплена. Христос хоче скріпити їхню віру надзвичайним актом. Тому через кілька днів після того, як предсказав їм свої страсті і смерть, Він бере із со
... Читати далі »
Ще одна подія відбулася на свято Пресвятої Трійці у м. Полтаві - святкування храмового свята парафії. Присутніми були біля 40 парафіян і священики деканату - о. Онуфрій з Покотилівки (Харківська обл.), о. Олександр (м. Суми), о. Андрій (с. Деменки, Полтавщина), о. Роман (смт. Білики). Літургію очолив декан Харківсько-Полтавський о. Юрій Кролевський, проповідь виголосив о. Онуфрій розповівши про те, що наші тіла є храмом Святого Духа.
Після Літургії всі бажаючі поїхали за місто на пікнік де продовжли відпочинок в чудовому сосновому лісі біля вогнища і співаючи українських пісень.
Єпископ-помічник Донецько-Харківського екзархату Кир Василій Медвіт (ЧСВВ) 24 травня у свято Пресвятої Тройці, відвідав вірних, які молитовно зібралися на Святу Літургію у Свято-Покровському монастирі отців Василіян смт. Покотилівка, Харківської області. Владику вітали діти які знаходяться під духовною опікою отців Василіян. При зустрічі хрест до цілування подав отець Йоаким Ковальчук (ЧСВВ). Свята Літургія розпочалась зі спільної молитви до Святого Духа «Царю Небесний». Після читання Євангелія владика Кир Василій Медвіт (ЧСВВ) виголосив проповідь, де наголосив: «проблема єдності християн потребує сходження Святого Духа та Його сприйняття, що об’єднає всіх під один єдиний Божий нарід». По відправі Святої Літургії о. Йоаким Ковальчук (ЧСВВ) виголосив подяку від громади Кир Василію Медвіту (ЧСВВ) за спільну молитву та його архієрейське благословення. Хор проспівав «Многая літа…». ... Читати далі »
Ось ми стоїмо на порозі одного з найбільших свят в році - Святої Трійці, і свята Святого Духа - в народі кажуть "Зелених свят".
Вже назва свята говорить сама за себе. Коли земля навесні пробуджується зі сну і все зазеленіє, наче знову хочеться жити. Жити по-новому.
До життя по-новому нас запрошує Господь Бог і Святий Дух котрий справді в нашому житті має дуже важливе значення, бо і наше навернення не відбувається без Його праці над нами..
"Так само й Дух допомагає нам у немочі нашій; про що бо нам молитися як слід, ми не знаємо, але сам Дух заступається за нас стогонами невимовними." (Рим. 8:26)
Але також у цьому полягає чи найбільша таємниця - знати Бога але наче його і не бачити:
"Вітер віє, куди забажає, і шум його чуєш, а не відаєш, звідки приходить і куди відходить. Так бо і з кожним, хто народжується від Духа." (Ів. 3:8)
Треба і нам гаряче бажати в цей день Пятидесят
... Читати далі »